מעצבת פנים
טל': 050-6999255
עיצוב דירה | עיצוב חדר אורחים | מעצבת דירות | חלי ישראלי

עיצוב דירה בתל אביב | עיצוב דירת גן בתל אביב

זהו פרוייקט אהוב עלי במיוחד מכיוון שהראש הפתוח והלא שיגרתי של בעלי הבית (זוג בשנות השלושים לחייהם עם שני ילדים צעירים)   אפשר לי לחשוב ולתכנן עבורם עיצוב שהוא "מחוץ לקופסא". לעתים רחוקות מזדמן למעצב לתכנן ולעצב בית ממש משלב השלד העירום כפי שהיה במקרה זה.  

במקור מדובר בדירת דופלקס בבניין משותף קטן בצפון תל אביב שמכיל 3 דירות בלבד. הדירה המדוברת  היא דירת גן  כאשר  קומת הגן בשטח 150 מ"ר נמצאת מתחת למפלס הרחוב וקומה עליונה בשטח 90 מ"ר במפלס הרחוב. החזון של הדיירים היה ליצור משהו אחר ומפתיע, משהו שלא רואים בדרך כלל במקומות אחרים וששובר נורמות מקובלות. לבעל הבית היה אפילו חלום על בריכת שחייה פרטית בתוך הבית!. כאמור, הדירה תוכננה ועוצבה על בסיס שלד עירום. הדירה חולקה לשתי כניסות אליהן מגיעים מלובי הבניין שבמפלס הרחוב: כניסה אינטימית של דיירי הבית לאגף החדרים האישיים אשר כולל מאסטר בדרום, שני חדרי ילדים ,אמבטיית ילדים משותפת וחדר עבודה. כניסה נפרדת במפלס התחתון מובילה אל החלל הציבורי של הדירה ואל הגינה. בתכנון המקורי של הדירה, הקומה התחתונה  היתה אמורה להכיל שלושה חדרי שינה, מטבח וסלון. המטבח היה קטן ופינתי והיה מחסור באור טבעי כי הפתחים היו קטנים מדי.

ראשית, החלטתי  להגשים את חלומו של בעל הבית ותכננתי עבורו בריכה מקורה ואינטימית במקום אגף המגורים של הקומה התחתונה. לאחר תכנון בריכת השחיה נותר עדיין חלל עצום שמכיל מטבח מרווח, פינת אוכל, וסלון המחולק באופן ברור לשני אזורים: אזור להסבה ולארוח ואזור לצפיה בטלויזיה ובסרטים. את בעיית האור הטבעי (הקומה מתחת למפלס הרחוב) פתרתי ע"י קריעת חלונות ענק ודלתות זכוכית אשר צופים אל גינה פרטית ונעימה ומכניסים המון אור פנימה. בחירת הצבעים חרגה מהמקובל ועל פי הנחיית בעלי הבית שביקשו לשוות לבית מראה דרמטי. עיצוב המטבח לדוגמא, הוא על טהרת הצבע השחור המבריק, מאד שונה מהלבן והשמנת שהורגלנו אליהם בשנים האחרונות. למרות הבחירה בשחור המטבח לא חוסם ומחשיך את הבית. בקיר המטבח נקבעו 3 חלונות גדולים המאפשרים לצפות אל אזור הבריכה וממנו. החלונות משמשים גם לריכוך הקיר המחופה בשחור. לשבירת המסה השחורה השתמשתי במשטח עבודה מעץ בהיר באי של המטבח.

 

נגישות